Polskie Towarzystwo Meteorytowe

 
 
Informacje o Towarzystwie / Załoga

Jarosław Bandurowski

Z wykształcenia ekonomista, taki od marketingu oraz zarządzania (produkcją, obrotem towarowym, usługami i innymi rzeczami), to dlatego próbuję do wszystkiego się mieszać (obecnie wkręciłem się do Zarządu PTM, a może to ktoś inny mi to zrobił, już sam nie wiem :-) Jak łatwo zgadnąć po wykształceniu zajmuję się ... udzielaniem kredytów w centrali jednego z banków. To jest nawet dość ciekawe.

Od zawsze interesuję się astronomią,  ale już nie obserwuję (to chyba po babci, która chodziła ze mną oglądać gwiazdy) oraz meteorytami - od 1994r., to dzięki Andrzejowi Pilskiemu (ma wielu na sumieniu) i obozom astronomicznym we Fromborku. Kolekcję mam sporą, ale złożoną raczej z małych okazów, wolę mieć przedstawicieli różnych typów meteorytów w mniejszych kawałkach, niż kilka dużych okazów, a na same duże mnie nie stać. Moja kolekcja jest tutaj: http://republika.pl/jba1/spis.htm.

Najważniejszy jest Polski Serwis Meteorytów (PSM), który jest naj(...) i naj(...), a także naj(...), już wolę nie pisać co, bo konkurencja będzie się krzywić, a każdy i tak wie o co chodzi :-) Strona istnieje od początku 1999r. i staram się ją w miarę możliwości często aktualizować, wciąż jeszcze mi się chce. Gdyby ktoś z jakiegoś powodu nie znał adresu, chociaż to niemożliwe, to podaję: http://republika.pl/jba1/ Z PSM powiązana jest Meteorytowa Grupa Dyskusyjna (MGD, mailowa lista dyskusyjna), za pośrednictwem której sporo osób wymienia codziennie interesujące informacje branżowe. Lista działa od końca 2003r. i to jest druga rzecz, która mi się udała: www.mgd.z.pl (informacje ogólne) oraz http://groups.yahoo.com/group/meteoryty/ (archiwum postów). Aha, ta strona i jej aktualizacja, to też moja robota: http://republika.pl/jba1/aspmet/.

W PTM zajmuję się sekretarzowaniem czyli jak się okazało prawie wszystkim, ale najważniejsze to prowadzenie księgowości, strony internetowej (tej strony) oraz listy dyskusyjnej Zarządu. A wszyscy znają mnie pewnie głównie z tego, że zawsze kasuję zaległe składki PTM, jak tylko kogoś spotkam :-) Staram się być na większości spotkań kolekcjonerów meteorytów (i tak od 1998r.).

Mam jeszcze jakieś tam inne zainteresowania - podróże, fotografowanie, zamki, latarnie morskie (http://latarnie.republika.pl/) i wszystko co związane z morzem, filmy SF, muzyka (ale nie taka z listy przebojów). Tutaj można obejrzeć sporo zdjęć z moich licznych podróży, osobiście twierdzę, że są to zdjęcia z duszą - http://jba1.republika.pl/foto/

Znak szczególny: dopięty guzik :-)


Stronę przygotował: Jarosław Bandurowski