Polskie Towarzystwo Meteorytowe

 
 
Informacje o Towarzystwie / Załoga

Tomasz Kubalczak

Rocznik 1958, z wykształcenia Technik Mechanik  - specjalności Budowa Maszyn. Przez lata pracowałem w kilku Firmach mniej lub bardziej związanych z moim zawodem, teraz od kilkunastu lat wykonuję Stoiska wystawiennicze na Targach i Wystawach na całym Świecie. 

Od dziecka interesowały mnie kamienie wszelkiej "maści" - znosiłem zawsze do domu kamienie, skamieniałości i wszystko co wydawało się być czymś niezwykłym. Na wakacjach interesował mnie głównie las, jakieś bunkry (jak się trafiło), przyroda - zbierałem kamienie, militaria, skamieniałości, bursztyny i wiele innych rzeczy.
W górach interesowały mnie wszelkie skały, osuwiska, wyrobiska i kamieniołomy - tak więc jestem można powiedzieć przesiąknięty na wskroś poszukiwaniami i eksploracją ciekawych miejsc.
Brałem udział w kilku Wyprawach meteorytowych - nie tylko w kraju (gdzie ciągle są kontynuowane), ale i za granicą.
Ważne dla mnie są poszukiwania meteorytów, i jeśli jest tylko taka możliwość to jadę i szukam - oczywiście najchętniej w doborowym towarzystwie !
Swoją Kolekcję meteorytów  zapoczątkowałem kupnem małego Nantana i kilku Tektytów na Giełdzie Minerałów w Warszawie. Teraz mam dość sporą Kolekcję - może nie są to duże okazy, ale wolę mieć więcej różnych meteorytów niż kilka większych, tym bardziej że dzięki różności okazów można lepiej poznać typy meteorytów, i naocznie sprawdzić ich wygląd i cechy charakterystyczne. 

Od września 2005 roku jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Meteorytowego (081).

Moją Kolekcję można zobaczyć (po darmowym zalogowaniu się) na stronie "Encyclopedia of  Meteorites" http://www.encyclopedia-of-meteorites.com/login.asp Nazwa Kolekcji - "Meteoriticon". 

O innych zainteresowaniach nie będę zbytnio pisał, gdyż mam ich tak wiele, że ich opisywanie zajęłoby pewnie kilka stron.


Stronę przygotował: Jarosław Bandurowski