Odznaka Towarzystwa

   

POLSKIE TOWARZYSTWO METEORYTOWE

KONFERENCJA METEORYTOWA POZNAŃ 2004


     

  Opracował: J.Bandurowski

Uwaga: osoby, które wygłosiły referaty w Poznaniu proszone są o dostarczenie swoich materiałów na adres Instytutu Geologii w terminie do 15.10.2004r., materiały powinny zawierać wydruk w dwóch egzemplarzach oraz zapis elektroniczny na płycie lub dyskietce, formatowanie tekstu oraz inne wymagania opisano poniżej. Relacja z Konferencji >>>> 

WSTĘP

Instytut Geologii Uniwersytetu im.Adama Mickiewicza w Poznaniu i Polskie Towarzystwo Meteorytowe zapraszają na Konferencję Meteorytową oraz Walne Zebranie członków PTM, które odbędą się w dniach 25-26 września 2004r. w Poznaniu. Bezpośrednimi organizatorami Konferencji są: Prof.dr hab.Wojciech Stankowski i Prof.dr hab.Andrzej Muszyński z Instytutu Geologii UAM oraz Prof.dr hab.Łukasz Karwowski i Jarosław Bandurowski z Polskiego Towarzystwa Meteorytowego. Konferencja i Zebranie odbędą się w Instytucie Geologii UAM mieszczącym się przy ul. Maków Polnych 16.

W programie przewidujemy m.in. sesję naukową poświęconą meteorytowi Morasko oraz innym zagadnieniom meteorytowym, a także wycieczkę do Rezerwatu Meteoryt Morasko. Przewidujemy także prezentację terenową sprzętu do wykrywania metali.   

Uczestnicy Konferencji oraz osoby pragnące zaprezentować referaty lub postery proszeni są o zgłaszanie swojego udziału na adres: Polskie Towarzystwo Meteorytowe, Wydział Nauk o Ziemi U.Śl., ul.Będzińska 60, 41-200 Sosnowiec lub na adres poczty elektronicznej ptmet@wp.pl lub lkarwows@wnoz.us.edu.pl w terminie do 25 sierpnia 2004r.

Uczestnicy wnoszą opłatę konferencyjną w wysokości 30,-zł, która będzie przeznaczona m.in. na pokrycie kosztów wydawnictwa zawierającego skróty wygłoszonych referatów. Noclegi zostały zarezerwowane w domu akademickim Jagienka (ul.Piątkowska 80, 60-649 Poznań, tel.061/ 820-15-92), koszt 35,-zł za dobę, prosimy więc ująć w zgłoszeniu deklarację dotyczącą ilości noclegów lub zaznaczyć rezygnację z noclegów. Wyżywienie we własnym zakresie, w Instytucie dostępny będzie bufet serwujący posiłki i napoje. Uwaga - noclegi w Jagience będą w pokojach kilkuosobowych, więc osobom pragnącym mieszkać w bardziej komfortowych warunkach proponujemy indywidualną rezerwację miejsca w hotelu "Ilon", ul.Szarych Szeregów 14/16, tel.(061) 842-23-41 lub w hotelu "Pensjonat", ul.Karpińskiej 22, tel.(061) 822-16-09. Hotele znajdują się w północnej części miasta w pobliżu Moraska.    


DOJAZD

Akademiki Instytut
Akademiki (Jagienka pierwsza z lewej) Instytut Geologii UAM

Dojazd do Jagienki. Z dworca PKP w Poznaniu należy wyjść w lewo na pobliską ul.Roosevelta i znaleźć przystanek tramwajowy w kierunku os.Jana III Sobieskiego. Dojazd szybkim tramwajem nr 12 i 14 trzy przystanki (czas przejazdu 7 min., bilet na przejazd do 10 min. tj. 1,20zł normalny, 0,60zł ulgowy). Wysiada się na przystanku tzw.zielonym (tablice informacyjne mają taki kolor) oznaczonym jako stacja Słowiańska (napis widoczny z lewego okna). Po wyjściu na estakadę widać to co znajduje się na zdjęciu powyżej. 
Dojazd do Instytutu. Z dworca PKP w tym samym kierunku lub z Jagienki dalej w kierunku os.Jana III Sobieskiego, linie nr 12, 14 i 15. Należy wysiąść trzy przystanki za Jagienką na stacji tzw.pomarańczowej. Na ul.Kurpińskiego przesiadka na autobus nr 87 jadący do Instytutu, kierunek os.Różany Potok. Przystanek autobusowy znajduje się przed Instytutem, zdjęcie powyżej.


PROGRAM KONFERENCJI

25 września (sobota)


 

Podczas Konferencji czynna będzie wystawa unikalnych okazów meteorytu Morasko z kolekcji Krzysztofa Sochy.


09,00

Otwarcie Konferencji, wystąpienia Wojciecha Stankowskiego i  Łukasza Karwowskiego


09,30

I sesja referatowa, przewodnicząca Jadwiga Biała

-         Wojciech Stankowski, Andrzej Muszyński - „Rezerwat Meteoryt Morasko w aspekcie morfologicznym i mineralogicznym”

-         Wiesław Czajka - „Analiza geomorfologiczna okolic rezerwatu Meteoryt Morasko w oparciu o model powierzchni terenu”

-         Krzysztof Socha - „10 lat poszukiwań elipsy meteorytu Morasko”


10,50 Przerwa

11,10

 

II sesja referatowa, przewodniczący Andrzej Muszyński

-         Łukasz Karwowski - „Jankowo Dolne - nowy meteoryt czy c.d. Moraska?”

-         Wojciech Stankowski - „Metaliczne sferule w profilu torfów z zagłębienia wytopiskowego na północ od Obornik Wielkopolskich”

-         Łukasz Karwowski, Agnieszka Gurdziel - „Wietrzenie meteorytu Morasko”


12,30 Przerwa

12,50

III sesja referatowa, przewodniczący Łukasz Karwowski

-         Jadwiga Biała - „Historia badań krateru Barringera”

-         Andrzej S.Pilski - „Pierwotne achondryty enstatytowe”


13,55 Przerwa obiadowa

15,20

IV sesja referatowa, przewodniczący Wojciech Stankowski

-         Andrzej Kotowiecki - „Teorie pochodzenia tektytów”  

-     Andrzej Kotowiecki - „Czy Jez. Racze na Wyspie Wolin może być kraterem meteorytowym?

-         Kazimierz Mazurek - „O swych meteorytach słów kilka


16,10 Przerwa

16,30

Sesja posterowa

-         Leszek Chróst - „Meteoryt Ratyń niedopieczonym tektytem?”  

-         Leszek Chróst - „SiO2 o gęstości >2,9 g/cm3 w podobnym do szlaki hutniczej szkliwie z Górnego Śląska”  

-         Wiesław Czajka - Poster do referatu "Analiza geomorfologiczna okolic rezerwatu "Meteoryt Morasko" w oparciu o model powierzchni terenu"          


17,30 Walne Zebranie członków PTM z udziałem zaproszonych gości

19,30 Spotkanie towarzyskie

26 września (niedziela)


 

Zbiórka w Morasku przy pętli autobusowej, godzina zostanie podana w sobotę. Dojazd - szybkim tramwajem nr 12, 14, 15 do stacji Szymanowskiego - kolor czerwony, dalej autobusem nr 88 do Moraska. W programie:

-         zwiedzanie Rezerwatu Meteoryt Morasko, prowadzący - Wojciech Stankowski, Andrzej Muszyński

-         przejście do krateru poza terenem Rezerwatu, prowadzący - Krzysztof Socha

-     pokaz sprzętu do wykrywania metali przygotowany przez Roberta Czerniakowskiego z firmy V2 Militaria


ULOTKA Z PROGRAMEM KONFERENCJI

Uczestnicy otrzymają ulotki informacyjne zawierające program Konferencji oraz program Walnego Zebrania PTM. Zaplanowano przygotowanie 50 szt. ulotek. Okładka do wglądu >>>

UCZESTNICY

Lista uczestników wg stanu na dzień 22.09.2004 >>>

MATERIAŁY KONFERENCYJNE OLSZTYN 2003

W Poznaniu przewidujemy dystrybucję pierwszego wydawnictwa PTM - materiałów konferencyjnych z Seminarium Meteorytowego Olsztyn 2003. Okładka do wglądu - 1 , 2

ZASADY FORMATOWANIA REFERATÓW

Artykuły wyłącznie w wersji czarno-białej, objętość do pięciu stron. Należy dostarczyć je w dwóch egzemplarzach oraz w wersji elektronicznej tj. na dyskietce lub płycie. Zasady formatowania zgodnie z poniższą instrukcją.

Kartka. A4. Marginesy - lewy i prawy po 4,0 cm, górny i dolny po 4,8 cm. Na pierwszej stronie przed nazwiskiem autora pozostawić 4 puste linijki. Tytuł. Odstęp miedzy wierszami pojedynczy. Czcionka - Times New Roman 12 pkt., tekst pogrubiony, wyśrodkowany, duże litery. Abstrakt, słowa kluczowe. Odstęp miedzy wierszami pojedynczy. Czcionka - Times New Roman 11 pkt. Justowanie tekstu do obu marginesów. Akapity - wcięcie tabulacyjne 0,50 cm. Abstrakt i słowa kluczowe  w j.ang. Abstrakt 4-5 linijek. Tekst. Odstęp miedzy wierszami 1,5  wiersza. Czcionka - Times New Roman 10 pkt. Justowanie tekstu do obu marginesów. Akapity - wcięcie tabulacyjne 1,25 cm. Stopki Czcionka - Times New Roman 10 pkt, kursywa. Justowanie tekstu do obu marginesów. Zdjęcia Format "jpg" lub "tif" (tylko i wyłącznie czarno-biale). Tabele Tabele wraz z tytułem i podpisy do figur: Times New Roman 10 pkt, kursywa.

Graficzne przedstawienie powyższych zasad w pliku doc >>> 


INNE

Strona internetowa Instytutu Geologii UAM - http://geoinfo.amu.edu.pl/wngig/ig/index.html