Polskie Towarzystwo Meteorytowe

 
 

Prezentacja WPROWADZENIE DO KLASYFIKACJI,
OPISU SKŁADU I GENEZY METEORYTÓW

Przed przystąpieniem do pobrania plików prosimy o zapoznanie się z poniższym tekstem OD AUTORÓW, w którym zostały opisane warunki korzystania z prezentacji i opisu slajdów.
 

OD AUTORÓW 

            Prezentacja, jak i komentarze do slajdów zostały przygotowane przez Tadeusza A. Przylibskiego (geologa) i Andrzeja S. Pilskiego (astronoma), dla których meteoryty są hobby, ale traktowanym bardzo profesjonalnie. Oba pliki są bezpłatnie udostępniane wszystkim, których interesują meteoryty, jak również tym, którzy problematykę meteorytową chcieliby przybliżyć innym. Z założenia są to pomoce przygotowane dla wszystkich miłośników meteorytów, a także dla tych którzy o meteorytach wiedzą już sporo (np. członkowie PTMet), a chcieliby fachowo i bezbłędnie tę tematykę przybliżyć innym.

            Materiały do prezentacji zostały zaczerpnięte z prac własnych autorów, jak i z ogólnie dostępnych materiałów graficznych publikowanych w Internecie. Prezentację przygotowano w języku angielskim, aby można było z niej korzystać także na spotkaniach międzynarodowych, ale przede wszystkim dlatego, aby ułatwić wszystkim zainteresowanym zapoznanie się z terminologią anglojęzyczną dotyczącą meteorytów, co ma niebagatelne znaczenie, gdyż większość informacji o meteorytach zawierają źródła anglojęzyczne. Opis slajdów w języku polskim ma natomiast za zadanie wyjaśnienie terminologii angielskiej. Autorzy nie widzą przeciwwskazań, aby osoby chętne wykonały wersję polskojęzyczną prezentacji i anglojęzyczną opisu slajdów.

            Autorzy będą wdzięczni, jeśli korzystający z tych materiałów zaznaczą w czasie własnej prezentacji, że korzystają w całości lub w części z materiałów przygotowanych przez autorów. Autorzy upoważniają także wszystkich do korzystania jedynie z części slajdów i części komentarzy. Także opisy slajdów można dowolnie skracać, rozszerzać i modyfikować, aczkolwiek na własną odpowiedzialność. Autorzy nie biorą wówczas odpowiedzialności za naukową rzetelność przekazu.

            Prezentację i opisy slajdów autorzy wykonali w ramach prac własnych Komisji Naukowej Polskiego Towarzystwa Meteorytowego.

Tadeusz Andrzej Przylibski

Andrzej Sylwester Pilski


Pliki do pobrania: PREZENTACJA .pptx / PREZENTACJA .ppt / OPIS SLAJDÓW
uwaga: obydwie prezentacje zawierają tą samą treść, jednak dla wygody użytkowników zostały zapisane w nowszej i starszej wersji aplikacji PowerPoint. W pierwszej kolejności proszę wypróbować nowszą wersję oznaczoną jako .pptx


Stronę przygotował: JBa, 12.2013